Ekskursioonid Pärnus


11Jalutuskäik Pärnu vanalinnas. 

Kestus: 1 t Pikkus: ~ 2 km Hind: alates 6 €/in.

Kutsume teid mõnusale jalutuskäigule Pärnu pisikesse ent väärikasse vanalinna. Pärnu on asutatud juba 1251 a., kuid linn kannatanud palju tulekahjude ja sõdade tõttu.
Alustame ekskursiooni Pärnu hotelli eest. Mälestusmärk Rüütli platsil tähistab paika, kus Eesti Iseseisvusmanifest esimest korda ette loeti.
Punane torn on 15.sajandil linnamüüri kagunurka ehitatud endine vangitorn. Maarja-Magdaleena Gildis saab näha Pärnu tunnustatud käsitöömeistrite töid. Raekoda asub kaupmees P.R. Harderi 1797 a. ehitatud elamus. Vene õigeusu Jekateriina kirik on stiilipuhtaim ja rikkalikeim barokk-kirik Eestis. Vallikäär on osa 17. sajandil rajatud kindlustusest. Alles on kunagise postimaantee algust tähistanud Tallinna värav.
Kuninga tänavat ääristavad kaupmeeste auväärsed 17.sajandi elamud, hubased restoranid ja kaks kirikut: luterlik Eliisabeti kirik on barokkperioodi väljapaistvamaid sakraalehitisi Eestis ja on kuulus oma oreli poolest ning vanavene stiilis Pärnu Issandamuutmise Apostliku Õigeusu kirik.
Rohelust toob vanalinna Koidula park skulptuuri, purskkaevu ja roosipeenardega.

Broneeri

12Pärnu linnaekskursioon bussiga ja jalutuskäik vanalinnas. 1,5 tundi 

Kestus: 1,5 t Hind: alates 12€/in. Hinda kuulub: buss, giid

Väga mugav on tutvuda paljude Pärnu vaatamisväärsustega läbi bussiakna ja teha ka väike jalutuskäik vanalinnas, kuhu bussiga ei pääse.

Sõidame bussiga  tutvuma Pärnu rannapiirkonnaga, näeme valget liivaranda, rohelisi parke, ajaloolist vesi-mudaravilat, funktsionalistlikus stiilis  Rannahotelli ja Rannahoonet. Kuninga tänavat ääristavad kaunid 17. sajandist pärit majad ning kaks kirikut: vanavene stiilis Pärnu Issandamuutmise Apostliku Õigeusu kirik ning  luterlik Eliisabeti kirik.  Sõidame teisel pool Pärnu jõge asuvasse Vana-Pärnusse, kust on alguse saanud linna ajalugu aastal 1251.
Väljume bussist Rüütli platsil, kust  loeti ette Eesti Iseseisvusmanifest. Jätkame jalgsiekskursiooni mööda Rüütli jalakäijate- ning ostutänavat. Punane torn on 15.sajandil ehitatud endine vangitorn. Pärnu käsitöömeistrid on koondunud Maarja-Magdaleena Gildi. Raekoda asub kaupmees P.R. Harderi 1797 ehitatud elamus Raekoja kõrval asub vene õigeusu Jekateriina kirik, mis on stiilipuhtaim ja rikkalikeim barokk-kirik. Seejärel läbi kauni Vallikääru, mis on osa 17. sajandil rajatud  kindlustusest. Alles on kunagise postimaantee algust tähistanud Tallinna värav.

Broneeri

9Jalutuskäik Pärnu vanalinnas ja rannarajoonis. 

Kestus: 2,5 t Pikkus: ~5  km Hind: alates  10€/in.

Kutsume teid mõnusale jalutuskäigule Pärnu pisikesse ent väärikasse vanalinna. Pärnu on asutatud juba 1251 a., kuid linn kannatanud palju tulekahjude ja sõdade tõttu.
Alustame ja lõpetame ekskursiooni Pärnu hotelli ees. Mälestusmärk Rüütli platsil tähistab paika, kus Eesti Iseseisvusmanifesti esimest korda ette loeti. Punane torn on 15.sajandil linnamüüri kagunurka ehitatud endine vangitorn. Maarja-Magdaleena Gildis saab näha Pärnu tunnustatud käsitöömeistrite töid. Raekoda asub kaupmees P.R. Harderi 1797 ehitatud elamus. Vene õigeusu Jekateriina kirik on stiilipuhtaim ja rikkalikeim barokk-kirik Eestis. Vallikäär on osa 17. sajandil rajatud  kindlustusest. Alles on kunagise postimaantee algust tähistanud Tallinna värav, kust jätkame jautuskäiku Pärnu rannarajooni. Ammende Villa on kaunimaid juugendstiili näiteid Eestis. Kuursaal on mänginud tähtsat rolli suvises Pärnu muusikaaelus. Vana Mudaravila hoone on tuntuim Pärnu kuurordi sümbol. Näeme mitmeid kaasaegseid Pärnu spaasid. Heidame pilgu kaunile Pärnu liivarannale ja kõnnime läbi varjulise Pärnu Rannapargi.
Kuninga tänavat ääristavad  kaupmeeste auväärsed 17.sajandi elamud, hubased restoranid ja kaks kirikut: luterlik Eliisabeti kirik on barokkperioodi väljapaistvamaid sakraalehitisi Eestis ja on kuulus oma oreli poolest ning vanavene stiilis Pärnu Issandamuutmise Apostliku Õigeusu kirik. Rohelust toob vanalinna Koidula park skulptuuri, purskkaevu ja roosipeenardega.

Broneeri

14Pärnu linnaekskursioon bussiga. 1 tund

Kestus: 1 t Hind: alates 10 €/in. Hinda kuulub: buss, giid

Parim viis Pärnu ajaloost ja tänapäevast ülevaate saamiseks on ekskursioon mugavas bussis.  Tutvume Pärnu rannapiirkonnaga, näeme valget liivaranda, rohelisi parke, ajaloolist vesi-mudaravilat, funktsionalistlikus stiilis  Rannahotelli ja Rannahoonet. Kuninga tänavat ääristavad kaunid 17. sajandist pärit majad ning kaks kirikut: vanavene stiilis Pärnu Issandamuutmise Apostliku Õigeusu kirik ning  luterlik Eliisabeti kirik.  Sõidame teisel pool Pärnu jõge asuvasse Vana-Pärnusse, kust on alguse saanud linna ajalugu aastal 1251. Näeme kunagise toomkiriku mälestuskivi ja üht Pärnu tuiksoont- sadamat.

Broneeri

Sportlik Pärnu ekskursioon kõnnikeppidega.

Kestus: 2 t Hind: alates 13€/in. Hinda kuulub: käimiskepid, giid

1Pärnu linn hoolib nii oma kodanike kui ka külaliste tervisest. Teeme põneva jalutuskäigu tutvudes Eesti suvepealinnaga pisut teistmoodi – kõnnikeppidega. Pärnus leidub hulgaliselt varjulisi parke ja väärikate vanade puudega ääristatud alleesid, kus on mõnus jalutada, linnaloodust nautida ning samal ajal Pärnu vaatamisväärsustega tutvuda: Vallikäär, Tallinna värav, Ammende villa, Kuursaal, Mudaravila. Näeme mitmeid kaasaegseid Pärnu spaasid. Heidame pilgu kaunile Pärnu liivarannale ja kõnnime läbi varjulise Pärnu Rannapargi.
NB! Ekskursioonile võib tulla ka oma kõnnikeppidega – hind alates 10€/in

Broneeri

Ekskursioon jalgratastel

Kestus: 2 t Hind: alates 15€/in. Hinda kuulub: jalgratas, giid, soovi korral kiiver

2NB! Ekskursioonile võib tulla ka oma rattaga – hind alates 10€/in

Avasta Hansalinn Pärnu rattaga sõites, nii näed rohkem kui jalgsi või bussiga! Pärnu linnas on viimaste aastate jooksul ehitatud palju kergliiklusteid – kokku ligikaudu 40 kilomeetrit. Jalgrattaekskursioonil näeme Pärnu kesklinna ja rannarajooni vaatamisväärsusi: Vallikäär, Tallinna värav, Villa Ammende, Kuursaal ja ajalooline vesi-mudaravila, funktsionalistlikus stiilis Rannahotell ja Rannahoone, spaahotellid ning kaunid pargid. Sõidame piki randa mööda kergliiklusteid kuni rannaniitude kaitsealani. Soovijad võivad ronida vaatlustorni ja imetleda Pärnu rannaaladele avanevat vaadet või teha tutvust rannaala võsast puhastama toodud „linnalehmadega“.
Südalinna poole tagasi suundume mööda vanade puitvilladega ääristatuid tänavaid. Vaatame L.Koidula kuju kaunite pargirooside keskel ja vanavene stiilis Pärnu Issandamuutmise Apostliku Õigeusu kirikut. Sõidame väikese lõigu „Jaansoni rajal“. See on puhkealadega kergliiklustee, mis kulgeb Pärnu jõe kallastel kahe silla vahelisel alal.

Broneeri

Ekskursioon Pärnu muuseumis

Kestus: 1 t Hind: al. 8€/in. + muuseumipilet 4€ täiskasvanud, 2 € õpilased

3Tule meeleolukale ajarännakule koos giidiga kiviajast tänapäeva läbi muuseumi püsiekspositsiooni “11000 aastat ajalugu – Elamusi vanast ajast“. Teekonnal tutvume Eesti vanima asula Pulli elu-oluga, kiviaja erinevate perioodidega ning heidame pilgu pronksi- ja rauaaega. Keskaja ja barokiajastu saale ehivad ajastule iseloomulikud maketid. Osa näitusest on pühendatud rahvuslikule ärkamisajale ja Eesti Vabariigi välja kuulutamisele 23. veebruaril 1918 Pärnus. Kuurorti esindab nii elusuuruses supelvanker kui ajaloolised fotod. Võimalus on seista küüditamisvagunis ja tutvuda esemetega, mida valmistati Pärnus ENSV ajal.
Soovi korral saab giidituuri korraldada rõhuasetusega meelepärasele perioodile.

Broneeri

Paadiekskursioon Pärnu jõel

Kestus: 1,5 t Hind: al. 15€/in. Hinda kuulub: paadisõit, giid

4Tule tutvu Pärnuga hoopis erinevast küljest ehk vaata linna vee poolt. Pakume võimalust sõita Pärnu jõel ja lahel ning Sauga jõel eheda kaluripaadiga. Jõgi on Pärnu linna elus alati mänginud tähtsat rolli, kuna läbi sajandite on transport kulgenud ikka mööda veeteed. Jõe kaldal asuvad lisaks sadamaehitistele mitmed tööstushooned, ajaloolised ehitised, kalurite elamud ja paadisillad puidust venedega. Pärnu jõesuudmes püüavad tihti tuult merele suunduvad purjekad. Korraldame giidiga paadiekskursioone gruppidele kuni 12 või 24 inimesele. Ühte paati mahub kuni 12 inimest, võimalik on sõita kahe paadiga korraga.
Paadisõidud sobivad sünnipäevadeks, firma üritusteks, tüdrukute- ja poissmeeste õhtuteks, lisaks romantilisteks päikeseloojangu reisideks. Paadisõidud toimuvad suviti väljasõiduga Pärnu Vallikäärust. Soovitame riietuda tuule-ja veekindlalt. NB! Halva ilmaga sõite ei toimu.

Broneeri